Nadační fond RESIDOMO spustil nové výzvy, ve kterých mohou nalézt podporu ti, kterým není lhostejné jejich okolí, dětské domovy nebo mladí lidé, kteří potřebují pomoc ve svém novém začátku. O které programy se jedná? A jsou šité na míru právě vám?

První z nich, program Pro REGION, je určen pro dobročinné organizace nebo i soukromé osoby, které své aktivity zaměřují na pomoc svému okolí – ať prostředí, ve kterém žijí, nebo osobám, které potřebují pomocnou ruku. Projektem, se kterým můžete o nadační příspěvek zažádat, můžete mimo to okolí potěšit například sportovní, kulturní nebo vzdělávací aktivitou. Čím více lidí svým nápadem oslovíte, tím větší šance na příspěvek máte.

Program CESTA DOMŮ je určen pro ty z vás, kteří jste kus svého života strávili v ústavní výchově nebo u náhradní rodiny, a nyní plánujete začít nový, samostatný život. Díky NF RESIDOMO se vybraným z vás nejen uleví od části nájemného, ale také vám pomůže vybavit byt základním nábytkem. A uvítáte-li v novém začátku pomoc sociálního pracovníka, i tuto možnost program nabízí.

Pro dětské domovy otevřel NF RESIDOMO program TRÉNINKOVÉ BYTY 2019. Ten pod svým názvem ukrývá finančně zvýhodněný nájem v bytech, které mohou užívat klienti domova, kteří se na krok do samostatné životní etapy teprve chystají a takto si opravdový život vyzkouší.

Podrobné informace včetně podmínek a příslušných dokumentů naleznete u jednotlivých programů na http://www.nfresidomo.cz/nadacni-programy/ . Pokud o nadační příspěvek máte zájem, stačí vyplnit projektovou žádost a odeslat ji elektronicky nebo poštou na uvedené adresy.

Neváhejte, každý program je časově omezen a je určen jen pro několik vybraných uchazečů.

Přejeme vám, aby se štěstí usmálo třeba právě na vás!