Ostrava, 24. 4. 2017 – Noví vlastníci společnosti RESIDOMO činí další kroky, kterými naplňují svůj závazek společnosti – být odpovědným a otevřeným „občanem“ Moravskoslezského kraje.

„Po navýšení investic do bytového potrfolia na 832 mil. Kč, považujeme za správné podpořit vznik nadačního fondu, který bude dále pomáhat smysluplným projektům nejen našich nájemníků,“ říká Stan Kubáček, investiční ředitel společnosti Round Hill Capital.

RESIDOMO zakládá vlastní firemní nadační fond, který bude disponovat 4,5 miliony korun pro rok 2017. V rámci této sumy plánuje RESIDOMO přerozdělit až 2,5 milionu korun prostřednictvím veřejné soutěže, do které mohou lidé přihlásit svůj vlastní projekt. Veřejnost pak hlasováním rozhodne o tom, který z nich grant získá.

Podpora z fondu bude zacílená na hlavně na oblast Karvinska, Havířovska.

Veřejná soutěž bude spuštěna 1. května. V rámci programu Městské komunity, mohou neziskové organizace zažádat o podporu až do výše 75 tisíc korun na vzdělávací, sportovní a kulturní a komunitní aktivity, stejnou částku mohou získat žadatelé z programu Místo pro život zaměřeného na životní prostředí.

„Chceme přispět k rozvoji aktivit pro děti i dospělé a zpříjemnit jim život ve městě. Zároveň jsme připraveni podpořit aktivní občany, kteří v hlavě nosí projekty, jež mohou příznivě ovlivnit celou lokalitu,“ upřesnil jednatel společnosti RESIDOMO Martin Ráž.

V říjnu bude spuštěn ještě třetí program, který podpoří drobné podnikatele a start-upy v Karviné a Havířově, jejichž aktivity jsou přínosem pro lokalitu, ve které působí.

Lučina zpět lidem. RESIDOMO ji dá k dispozici veřejnosti

Jedním z projektů, které letos Nadační fond RESIDOMO zafinancuje, je vznik komunitního centra v multifunkčním podnikatelském domě Lučina na Hlavní třídě v centru Havířova.

V přízemí by již v říjnu mělo vzniknout komunitní centrum, podobné, jako je Archa v Ostravě-Porubě, které rovněž vybudovalo RESIDOMO. Havířovanům nabídne každodenní program sestavený z besed, kulturních akcí apod. K dispozici budou mít velký sál o kapacitě 60 osob, malý sál pro 20 lidí a učebny. „Koncept Komunitního centra Archa je velmi úspěšný. Archa není jen místo pro setkávání, je to hlavně vzdělávací centrum, kde se mohou lidé pod vedením zkušených lektorů naučit novým věcem a také se zde mohou realizovat. V Ostravě vznikl sportovní klub seniorů, umělecký i taneční klub, jehož členové působí i za hranicemi regionu. Věřím, že i v Havířově se najde mnoho aktivních lidí, kteří budou mít chuť se zapojit,“ dodává Martin Ráž.

V prvním poschodí plánuje RESIDOMO vybudovat několik malometrážních nebytových prostor, které jsou ideální pro začínající podnikatele a start-upy. Část z nich mohou využít i neziskové organizace.

Mimo výše uvedené projekty plánuje RESIDOMO prostřednictvím nadačního fondu podpořit tradiční projekty jako je akce Poděkuj horám, příměstské tábory či závod Havířovská desítka.

„Jsem ráda, že dominanta Havířova, kterou bezesporu Kulturní dům Lučina je, najde své využití a opět ožije. Je to prostor mnoha možností a my vítáme, že jej RESIDOMO zpřístupní veřejnosti a rozšíří nabídku kulturních aktivit pro občany Havířova,“ říká primátorka Havířova Jana Feberová.

Více informací o nadačním fondu RESIDOMO naleznete na webových stránkách nfresidomo.cz