Unikátní projekt seminářů na podporu malých podnikatelů a živnostníků z Moravskoslezského kraje spustí v říjnu Nadační fond RESIDOMO. Akademie RE / start seznámí během pěti podvečerních seminářů účastníky z řad nájemců nebytových prostor RESIDOMO s možnostmi rozvoje a vylepšení podnikání. Všichni absolventi Akademie RE / start si na konci roku mohou zažádat o finanční podporu až do výše sto tisíc korun.  Tímto projektem chce RESIDOMO prostřednictvím svého nadačního fondu oživit centra měst, kde vlastní svůj bytový fond.

 Akademie RE / start bude zahájena v Centru Lučina v Havířově 12. října. Do listopadu absolvují účastníci celkem pět podvečerních kurzů, během kterých získají inspiraci a základní znalosti pro rozvoj a vylepšení svého podnikání. Podnikatelé a živnostníci se během pěti interaktivních seminářů o délce hodiny a půl seznámí se základy reklamy a marketingu, tvorby loga a vizuální identity firmy, základy proměny interiéru i exteriéru provozovny, komunikace se zákazníky i dodavateli a způsoby ekonomického růstu firmy s cílem dalšího rozvoje. Úspěšní absolventi získají osvědčení a mohou v dotační výzvě na konci roku získat finanční prostředky na rozvoj svého podnikání až do výše sto tisíc korun. Bližší informace budou zveřejněny v sekci zde.

Znalosti získané během seminářů umožní jejich absolventům sestavit podnikatelský plán, na jehož základě mohou zažádat o nadační příspěvek a prostředky opět investovat do rozvoje svého podnikání v lokalitách Havířov a Karviná.

S pozvánkou a přihláškou bylo dopisem a e-mailem v polovině září osloveno přes tři sta nájemníků nebytových prostor společnosti RESIDOMO z řad drobných živnostníků a malých podnikatelů. Ti se, stejně jako všichni ostatní nájemníci společnosti RESIDOMO, mohou do Akademie RE I start přihlásit do pátku 6. října. Kapacita Akademie v Havířově je omezena na 50 osob. V případě většího zájmu podnikatelů a živnostníků z Ostravy bude Akademie probíhat paralelně také v Komunitním centru Archa v Ostravě-Porubě. 

 

 

MamiArt s.r.o. přihlášky a praktické informace k seminářům: Milan Anděl

 

tel.: 721 071 236, e-mail: akademie@nfresidomo.cz