Česká televize, 16. 7. 2017 – Zvýšení počtu policistů vysvětlil větším dopravním omezením, které policie chystá. Počítá proto hlavně s větším množstvím dopravních policistů.
Policisté při festivalu uzavřou jeden pruh Místecké ulice, která sousedí s areálem. „Důvodem je větší bezpečnost návštěvníků odcházejících v nočních hodinách z areálu,“ uvedl Kužel, podle kterého se očekává návštěvnost okolo pštapadesáti tisíc lidí.
V uzavřeném jízdním pruhu ve směru na centrum budou moci zastavovat taxíky a auta, která budou vyzvedávat návštěvníky. Jeho uzavření pomůže i odjíždějícím autobusům.
Dopravní podnik posílí spoje. Autobusy zajedou až do Havířova
Na festival se připravuje také Dopravní podnik Ostrava, který při festivalu posílí některé tramvajové a autobusové linky. Počítá mimo jiné každý den s několika speciálními spoji, které budou přivážet a odvážet návštěvníky festivalu. Vedle toho budou vypraveny speciální autobusové linky zajišťující dopravu do stanových městeček.
Společnost Residomo, která v moravskoslezském regionu nabízí nájemní bydlení, pak zprostředkuje dopravu v noci z festivalu do Ostravy Poruby, Karviné, Orlové, Havířova a Frýdku-Místku. Místenka bude stát 20 korun. Vybrané finanční prostředky pak Nadační fond Residomo podle organizátorů festivalu zdvojnásobí a věnuje ho na pomoc mládeži odcházející z dětských domovů pro usnadnění startu do života.
Čtyřdenní festival Colours of Ostrava se koná v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic, kde na 21 venkovních i krytých scénách nabídne přes 350 programových bodů – koncertů, divadel, workshopů, diskusí, filmů i výtvarných akcí. Jednou z největších hvězd bude kapela N.E.R.D. nabízející kombinaci hip hopu, funky, rocku, R&B a elektroniky. Z jejích členů nejvíce poutá pozornost proslulý zpěvák a producent Pharrell Williams