Patriotmagazin.cz, 20. 9. 2017 – Unikátní projekt seminářů na podporu malých podnikatelů a živnostníků z Moravskoslezského kraje spustí v říjnu Nadační fond RESIDOMO.

Akademie RE / start seznámí během pěti podvečerních seminářů účastníky z řad nájemců nebytových prostor RESIDOMO s možnostmi rozvoje a vylepšení podnikání. Všichni absolventi Akademie RE / start si na konci roku mohou zažádat o finanční podporu až do výše sto tisíc korun. Tímto projektem chce RESIDOMO prostřednictvím svého nadačního fondu oživit centra měst, kde vlastní bytový fond.

Akademie RE / start bude zahájena v Centru Lučina v Havířově 12. října. Do listopadu absolvují účastníci celkem pět podvečerních kurzů, během kterých získají inspiraci a základní znalosti pro rozvoj a vylepšení svého podnikání.

Podnikatelé a živnostníci se během pěti interaktivních seminářů o délce hodiny a půl seznámí se základy reklamy a marketingu, tvorby loga a vizuální identity firmy, základy proměny interiéru i exteriéru provozovny, komunikace se zákazníky i dodavateli a způsoby ekonomického růstu firmy s cílem dalšího rozvoje. Úspěšní absolventi získají osvědčení a mohou v dotační výzvě na konci roku získat finanční prostředky na rozvoj svého podnikání až do výše sto tisíc korun.

„Znalosti získané během seminářů umožní jejich absolventům sestavit podnikatelský plán, na jehož základě mohou zažádat o nadační příspěvek a prostředky opět investovat do rozvoje svého podnikání,“ říká Kateřina Piechowicz z Nadačního fondu RESIDOMO a upřesňuje ještě jeden záměr Akademie: „Vnímáme, že je čím dál těžší konkurovat nabídce velkých supermarketů. Trendy se rychle vyvíjejí a mnozí z našich nájemců se nedokázali přizpůsobit. Chceme jim v tom pomoci.“

S pozvánkou a přihláškou bylo dopisem a e-mailem v polovině září osloveno přes tři sta nájemníků nebytových prostor společnosti RESIDOMO z řad drobných živnostníků a malých podnikatelů. Ti se, stejně jako všichni ostatní nájemníci společnosti RESIDOMO, mohou do Akademie RE / start přihlásit do pátku 6. října. Kapacita Akademie v Havířově je omezena na 50 osob. V případě většího zájmu podnikatelů a živnostníků z Ostravy bude Akademie probíhat paralelně také v Komunitním centru Archa v Ostravě-Porubě.

Jedním z prvních přihlášených byl Vladimír Kajpuš, majitel prodejny masa a uzenin v Havířově. Jeho hlavní motivací pro zapojení do Akademie RE / start je zvýšení konkurenceschopnosti vůči větším řetězcům: „Podnikám v Havířově 25 let, tedy od roku 1992. V posledních letech stále více cítím tlak velkých supermarketů. Myslím si, že zavřít obchod není správná cesta. Důležité je se vzdělávat a sledovat trendy, takže vítám projekty jako je Akademie.“

Provozovna Vladimíra Kajpuše prochází v rámci pilotního projektu proměnou již v týdnu od 18. do 24. září. Zvláště u obchodu, který je místním tak dobře znám, to bude velké překvapení.toc