Ostrava, 18. 12. 2017 – Nadační fond společnosti RESIDOMO, která je největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR, si klade za cíl pomáhat smysluplným projektům v Moravskoslezském kraji. V letošním roce proto na jejich podporu směřovalo 3,5 milionu korun.

Nadační fond RESIDOMO bude i v dalších letech podporovat především své nájemníky v jejich aktivitách a také spolky, které působí v lokalitách, kde jsou byty ve vlastnictví RESIDOMO. „Například v Karviné-Novém Městě vzniká s naším přispěním nové komunitní centrum pro seniory, připravujeme v něm i projekt mezigeneračního bydlení ve spolupráci s místní podnikatelskou fakultou. Podpořili jsme také ekozahradu v centru Sluníčko, která by měla sloužit i veřejnosti. V Havířově je a nadále i bude naší snahou především oživení Hlavní třídy, na totéž se zaměříme v Ostravě-Porubě,“ řekla Kateřina Piechowicz, ředitelka Nadačního fondu RESIDOMO, který letos mimo jiné podpořil i běžecký závod Havířovská desítka či největší ekologickou akci Poděkuj horám.

V rámci letošních aktivit fondu proběhly dvě dotační výzvy, v programu Místo pro život usilovalo v hlasování o přízeň veřejnosti 28 organizací a do soutěže se zapojilo 2 651 hlasujících. Nadační fond vyhověl 20 subjektům převážně z Ostravy, Havířova a Karviné. 

V rámci programu Podpora podnikatelů připravil Nadační fond RESIDOMO zcela nový program pro malé podnikatele a živnostníky s názvem RE/start. Během pěti seminářů, které probíhaly od října do listopadu v Komunitním centru Archa v Ostravě-Porubě a Centru Lučina v Havířově, se účastníci dozvěděli mnoho tipů, jak zlepšit své podnikání. O dotaci se přihlásilo 19 podnikatelů z Ostravy, Havířova a Karviné, 17 úspěšných žadatelů získá na podporu splnění svých podnikatelských cílů a vizí celkem milion korun.

 „Mezi účastníky Akademie RE/start byli podnikatelé, kteří působí ve svých prodejnách třeba už dvacet let. Pro některé byla například úplnou novinkou možnost reklamy na sociálních sítích, uvědomili si, proč je dobré mít e-shop, hodně se diskutovalo o formách reklamy i o potřebě oslovovat konkrétní cílovou skupinu,“ doplnila Piechowicz.