Moravskoslezský deník, 25. 9. 2017 – Residomo snad ukončí 20 let trvající kritiku na prázdné či ošuntělé výlohy prodejen na Hlavní třídě v centru Havířova. V novém projektu pomáhá současným nájemcům modernizovat jejich provozovny a zlepšit jejich podnikání.

“Prvním, kdo do projektu šel, je řezník Vladimír Kajpuš. „Já tady podnikám od roku 1992, kdy jsme prodejnu vydražili v malé privatizaci. Postupně začal sílit tlak velkých prodejních řetězců. Přestože prodejny v okolí krachovaly, snažil jsem se zde vytrvat. Věřím, že v tomto projektu změníme tvář prodejny a získáme nové zákazníky,“ řekl Deníku v době přestavby své provozovny.
Jeho řeznictví má nyní moderní vzhled i vnitřní uspořádání a vybavení. „Protože jde o dům v chráněné památkové zóně, podařilo se nám zajistit výrobu nových nápisu nad výlohami prodejny. Ty budou věrnými kopiemi těch původních,“ řekl Milan Anděl z grafického studia MamiArt.
Nejde přitom jen o fyzickou rekonstrukci prodejny, ale také o vzdělávání podnikatelů.
„V říjnu spustíme unikátní projekt seminářů na podporu malých podnikatelů a živnostníků z Moravskoslezského kraje. Akademie RE I start seznámí během pěti podvečerních seminářů účastníky z řad nájemců našich nebytových prostor se základy reklamy a marketingu, tvorby loga a vizuální identity firmy, základy proměny interiéru i exteriéru provozovny, komunikace se zákazníky i dodavateli a způsoby ekonomického růstu firmy s cílem dalšího rozvoje. Všichni absolventi Akademie RE I start si na konci roku mohou zažádat o finanční podporu až do výše sto tisíc korun. Tímto projektem chceme prostřednictvím svého nadačního fondu oživit centra měst, kde vlastní svůj bytový fond,“ informovala mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz.
V Havířově se bude Akademie RE I start konat v Centru Lučina od 12. října. Zájemci se ještě mohou hlásit.
toc