Rovný jeden milión korun rozdělí Nadační fond RESIDOMO 21 podnikatelským subjektům, účastníkům podzimní Akademie RE I start. Ti ve svých projektech žádali o podporu v oblastech marketingu, komunikace, vybavení interiéru, vzdělávání nebo rozjezdu nových produktů a podnikatelských nápadů.

Téměř tři desítky podnikatelů navštěvovaly v letošním roce Akademii RE I start v Karviné a Havířově. V průběhu pěti týdnu se seznamovali s teorií i praxí v oblasti marketingu, vizuální identity a brandingu, komunikace se zákazníkem, online komunikace a také designu interiéru a exteriéru provozoven nebo ekonomického růstu. Akademie byla zakončena 29. listopadu společným networkingem, v průběhu kterého se během dvou hodin odehrálo neuvěřitelných 122 schůzek. Podnikatelé přitom měli možnost navázat nová obchodní partnerství.

Návazně na Akademii mohli podnikatelé podat projektovou žádost o nadační příspěvek na restart svého byznysu. Tuto možnost využilo celkem 22 subjektů. Celkem 1 milión korun byl pak rozdělen mezi 21 podnikatelů, se svou žádostí neuspěl jediný subjekt. Podnikatelé z Havířova, Karviné a Ostravy budou nyní realizovat své projekty. Většina z nich je zaměřena na zlepšení marketingové komunikace, podporu nových produktů a také pohodlí zákazníků v interiérech provozoven.