Program na podporu místních komunit Nadačního fondu RESIDOMO se snaží pomoci v činnosti mnoha sportovním oddílům. Ty cílí na sportovní aktivity pro děti a mládež. Další z řady úspěšně podpořených sportovních oddílů jsou judisté z Českého Těšína.

Spolek JUDO Český Těšín patří mezi nováčky sportovních klubů a usilovně se snaží prezentovat judo jako sport, který je doporučován mezinárodní organizací UNESCO jako nevhodnější sport pro děti a mládež. Jako každý začínající spolek řeší na začátku svého rozjedu finance a financování svých aktivit.

Spolek JUDO Český Těšín zvažoval možnosti, jak získat finance, a přitom nemusel zvyšovat náklady rodičů malých sportovců v podobě navýšení členských příspěvků. Naštěstí se Nadační fond RESIDOMO snaží podporovat sportovní aktivity, které nedílně patří k životu. Nadační příspěvek programu na podporu místních komunit dopomohl Těšínským judistům k sedmnácti novým sportovním soupravám. Díky tomuto příspěvku spolek nemusel zvyšovat cenu kroužku a tím jej udělat dostupnější pro většinu zájemců o tento sport.

Sportovní sety propojilo motto judistů v jednotě je síla a závodníci tímto dávají jasně najevo oddílovou příslušnost a hrdost na svůj oddíl na závodech, kde sklízí řadu úspěchů. V roce 2018 se zúčastnili celkem 51 závodů a přivezli si celkem 191 medailí. Mezi nejcennější patří 2 medaile z Přeboru České republiky (stříbrná a bronzová) a čtyři medaile na krajském přeboru (1 zlatá a 3 stříbrné).