V den volna 8. května uprostřed jarního týdne se tisíce dobrovolníků vydají do Beskyd, aby poděkovali horám. Pátý ročník nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech nazvané Poděkuj horám se uskuteční na sběrných místech od Třince až po Frenštát. Tato smysluplná akce se znovu uskuteční za podpory Nadačního fondu RESIDOMO.

V roce 2019 proběhne akce Poděkuj horám na státní svátek ve středu 8. května. Dobrovolníci, kteří se dostaví na sběrná místa v čase mezi 9 a 14 hodinou, dostanou černé a žluté pytle – zvlášť na směsný odpad a zvlášť na plasty. Vybaveni budou také rukavicemi. První tři tisíce dobrovolníků získá na devíti sběrných místech milý dárek od RESIDOMO, semínka k zasazení bylinek.

RESIDOMO dohodlo také příjemný bonus pro všechny nájemníky, kteří se dostaví s kupónem Rodina RESIDOMO na Pustevny k nově otevřené Stezce Valaška. V aktuálním čísle časopisu RESIDOMO najdou nájemníci kupón, který mohou využít na akci 2+1 vstupenka zdarma. Poděkování horám tak mohou spojit s unikátním zážitkem.

Trasu úklidu mohou účastníci zvolit libovolnou, zároveň si mohou nechat poradit koordinátory na sběrném místě. Naplněné pytle pak mohou vrátit na libovolném sběrném místě. Veškerý vysbíraný směsný a velkoobjemový odpad ze sběrných míst svezou obce nebo provozovatelé rekreačních areálů na skládku, plasty pak na dotřiďovací linku a recyklaci.

Na dopolední úklid naváže Afterparty, která bude příjemným setkáním u dobrého jídla, pití a hudby. V roce 2019 se uskuteční od 12 do 18 hodin opět po roce v nádherném prostředí areálu koupaliště Sluníčko na Ostravici. Odměnou pro všechny dobrovolníky bude atraktivní program se vstupným zdarma. Součástí odpoledne bude tradiční tombola o hodnotné ceny, ale také další soutěže.