Důkazem toho, jak se díky několika kusům vybavení může skokově zvýšit úroveň místa vybudovaného rukama několika dobrovolníků, je projekt Faunaparku Frýdek-Místek. Ten finančně podpořil Nadační fond RESIDOMO.

Místo dnešního Faunaparku má za sebou významnou historii. Původně se zde nacházel park rezidence místního úspěšného továrníka Landesbergera, který si jej zkrášloval exotickými dřevinami a rostlinami. Postupně zde přibyla i řada zvířat. Park následně utrpěl historickými událostmi a i přes následné pokusy o znovuobnovení můžeme o skutečném oživení místa hovořit až nyní. Spolek dobrovolníků se zpustlému parku rozhodl vlastními silami znovu vdechnout život. Tomuto úsilí významně pomohl Nadační fond RESIDOMO. Dotačním příspěvkem podpořil nákup audiotechniky, materiálu na pískoviště a nové tiskárny.

Nákup tiskárny byl první krok, díky kterému se výrazně zlepšila propagace místních akcí. Vlastní tištěné plakáty pomohly přilákat více návštěvníků na pořádané koncerty, divadelní představení nebo besedy se zajímavými osobnostmi. Omalovánky nebo obrázkové materiály zase rozzářily dětské oči na dětských dílničkách.

Dalším a neméně důležitým bodem podpořeného projektu bylo pískoviště. Program pro rodiny s dětmi je poměrně nabitý a každý rodič uvítá, když se jeho děti zabaví samy. A k tomu je pískoviště to nejlepší místo. To si ve Faunaparku z nakoupeného materiálu vlastními silami postavili místní nadšenci. K dokonalosti mu chybí už jen střecha, která je posledním bodem brigády dobrovolníků.

A jak pomohla zvýšit profesionalitu akcí audiotechnika z dotací Nájemnického grantu? Kdo neslyšel, odešel. Tak probíhaly akce na prostranství parku v minulosti. Problémy s akustikou už nyní diváci díky reproboxům řešit nemusí, herci na divadelních představeních si díky mikrofonům ušetří hlasivky. Díky tomuto vybavení se nyní mimo jiné Faunapark může s hrdostí tyčit na programu proslulého frýdecko-místeckého Sweetsen festu, kam zavítají tisíce návštěvníků.

Celkový dojem z jakékoliv akce je nyní mnohem příjemnější. Úroveň beze sporu vzrostla a předsedové spolku se neostýchají říci, že se díky této pomoci dostaly výsledky jejich úsilí na profesionálnější úroveň. Tak neváhejte a udělejte si čas na návštěvu Faunaparku i vy!