Nadační fond RESIDOMO spustil nové výzvy, ve kterých mohou nalézt podporu ti, kterým není lhostejné jejich okolí, dětské domovy nebo mladí lidé, kteří potřebují pomoc ve svém novém začátku. O které programy se jedná? A jsou šité na míru právě vám?

První z nich, program Pro REGION, je určen pro dobročinné organizace nebo i soukromé osoby, které své aktivity zaměřují na pomoc svému okolí – ať prostředí, ve kterém žijí, nebo osobám, které potřebují pomocnou ruku. Projektem, se kterým můžete o nadační příspěvek zažádat, můžete mimo to okolí potěšit například sportovní, kulturní nebo vzdělávací aktivitou. Čím více lidí svým nápadem oslovíte, tím větší šance na příspěvek máte.

Program S NÁMI DOMŮ je určen pro ty z vás, kteří jste kus svého života strávili v ústavní výchově nebo u náhradní rodiny, a nyní plánujete začít nový, samostatný život. Díky NF RESIDOMO se vybraným z vás nejen uleví od části nájemného, ale také vám pomůže vybavit byt základním nábytkem. A uvítáte-li v novém začátku pomoc sociálního pracovníka, i tuto možnost program nabízí.

Pro dětské domovy otevřel NF RESIDOMO program TRÉNINKOVÉ BYTY 2019. Ten pod svým názvem ukrývá finančně zvýhodněný nájem v bytech, které mohou užívat klienti domova, kteří se na krok do samostatné životní etapy teprve chystají a takto si opravdový život vyzkouší.

Podrobné informace včetně podmínek a příslušných dokumentů naleznete u jednotlivých programů na http://www.nfresidomo.cz/nadacni-programy/ . Pokud o nadační příspěvek máte zájem, stačí vyplnit projektovou žádost a odeslat ji elektronicky nebo poštou na uvedené adresy.

Neváhejte, každý program je časově omezen a je určen jen pro několik vybraných uchazečů.

Přejeme vám, aby se štěstí usmálo třeba právě na vás!