Přehlídka síly, svalů, mrštnosti a práce s vlastním tělem. To byl již druhý ročník mezinárodní soutěže Workout Battle Karviná, který pod záštitou Střední školy techniky a služeb hostil nejlepší sportovce ve workoutových disciplínách.

Lesopark Dubina se 22. června stal díky organizátorům ze Střední školy techniky a služeb na jeden den rušným místem. Karvinou navštívili mistři republiky, Evropy i světa a předvedli nad očekávání všech vynikající výkony. O tom, že se jednalo o soutěž skutečně mezinárodního rázu, svědčí účast více než stovky “workouterů”. Ti přijeli nejen z Česka, ale také Polska, Slovenska, Bulharska, Ukrajiny a dokonce i Maroka. Účastnici soutěžili v mužských i ženských kategoriích „freestyle“, tedy volném stylu. Dalšími kategoriemi byly „weighted“, kde závodníci při svých sestavách odolávali závaží na vlastním těle, a také „muscle-up“ se silovými cviky na hrazdě.

Cílem akce bylo v „městě workoutu“, kterým Karviná bez pochyb je, přivítat ty nejlepší sportovce v této disciplíně a také jejich příznivce. Stěžejním bodem ale bylo motivovat děti a mladé lidi ke cvičení. Městu se navíc podařilo získat při této příležitosti mnoho partnerů, kteří se na formování mladých lidí chtějí podílet. Jedním z nich je i Nadační fond RESIDOMO, který akci pod křídly programu Pro REGION finančně podpořil.

Máte-li pro život v kraji stejné nadšení a jste-li organizátory podobné akce, kterou chcete potěšit vaše okolí, klikněte na program Pro REGION. Ten má své dotační dveře otevřené i pro vás. Stačí si na http://www.nfresidomo.cz/nadacni-programy/program-pro-region/ přečíst podrobnosti a v dalším kroku jednoduše podat projektovou žádost.