Dobrý skutek můžete udělat od začátku srpna u Centra Lučina na Hlavní třídě v Havířově. Díky podpoře Nadačního fondu RESIDOMO a aktivitě spolku Save Food zde bude k dispozici takzvaná sdílená lednice. Do té můžete umístit potraviny, které tak dáte k dispozici potřebným.

Nejen v Praze, Brně nebo Českých Budějovicích, ale také v Havířově se mohou lidé od 1. srpna podělit o přebytky jídla, které by jinak odhodili do odpadkového koše. Takového zbytečného „odpadu“ je bohužel stále přespříliš, průměrně až osmdesát kilo na osobu ročně. Přebytečné jídlo před datem expirace stačí v odpoledních hodinách přinést do veřejné lednice. Ta bude umístěna a pravidelně udržována u místního komunitního Centra Lučina. Díky své pozici v centru Havířova přímo uprostřed Hlavní třídy bude lednice dobře dostupná všem zájemcům o pomoc potřebným.

Že dobrých skutků není nikdy dost, ví všichni, kteří se na umístění sdílené lednice právě zde podíleli. Je to především spolek Save Food. Ten je iniciátorem celé aktivity a díky svému úsilí lednici pro tento projekt od soukromého dárce získal. Nadační fond RESIDOMO podporuje nemalou částkou provoz sdílené lednice. V neposlední řadě jste to ale vy všichni, kdo se od srpna o své přebytečné potraviny podělíte, a přispějete tak k rozvoji havířovského komunitního života. Děkujeme!