Karviná ožila druhým ročníkem Mezinárodního turnaje mládeže bez hranic “OpenAir floorball Karviná 2019”. Po loňských pozitivních ohlasech pořadatelé na půdě Základní školy Borovského v Karviné tentokrát přivítali pod otevřeným nebem více než 400 dětí ze tří evropských zemí. Nadační fond RESIDOMO podporuje akce zaměřené na volný čas dětí, a tak turnaj podpořil.

Premiérový ročník turnaje v roce 2018 měl výhradně kladné ohlasy. Proto bylo uspořádání druhého ročníku samozřejmostí. Jedním ze záměrů turnaje bylo, aby se mladí ligoví hráči připravili na nadcházející sezónu a setkali se na hřišti s týmy, se kterými běžně soutěžní utkání nehrají. Proto pořadatelé z domácího klubu 1. FCB Karviná pozvali oddíly z různých koutů České republiky, Polska a Slovenska. Z domácích týmů přijaly pozvání například florbalisté z Havířova, Vítkovic a řada dalších. Nejúspěšnějším týmem v kategorii mladších žáků a přípravky byl Topgal Šternberk. Florbalisté ze Šternberka se dostali i do finále starších žáků. V tom ale slavil úspěch 1. SFK Havířov. Kategorii elévů pak ovládlo mužstvo 1. SC Tempish Vítkovice.

O prestiži turnaje hovoří čísla: Celkem 433 dětí v 39 týmech ze 3 evropských zemí sehrálo na čtyřech venkovních hřištích upravených přesně podle mezinárodních parametrů IFF pro dané kategorie 141 utkání. Společně s mladými hráči prožívalo adrenalinové zápasy na 50 trenérů či týmových vedoucích a atmosféru tvořilo více než 500 diváků. O hladký průběh se pak postaralo 10 rozhodčích. Organizátoři letos navíc překvapili novinkou v podobě doprovodného programu. Děti si mohly prohlédnout karvinskou hasičskou zbrojnici, sledovat ukázku práce městské policie a nebo si přímo v areálu ZŠ Borovského vyzkoušet zorball.