APROPO je spolek pomáhající lidem s pohybovým postižením. Poskytuje poradenský servis, pořádá rekondiční pobyty, zprostředkovává asistenční službu a v neposlední řadě nabízí také přepravu lidem na vozíčku. Pro tento účel má spolek služební automobil vybavený nakládací rampou. Aby byla jízda pro klienty bezproblémová a APROPO mohlo pomáhat i nadále, bylo třeba zajistit servis a technickou kontrolu auta. K tomu pomohl finančním příspěvkem Nadační fond RESIDOMO.

O tom, že cesta k lékaři či obyčejný nákup mohou být velkým problémem, ví své každý člověk s pohybovým handicapem. Naštěstí je v Havířově spolek APROPO, který nabízí již od roku 1999 kompletní informační a asistenční servis. Vozíčkáři si na Chrpovou ulici v havířovské části Šumbark mohou do bezbariérového domu přijet pro pomoc nebo z pohodlí domova zavolat. A to vždy, když si například neví rady při jednání s úřady, potřebují osobního asistenta, nebo v případě, když hledají tipy na naplnění svého volného času. V takových případech zaměstnanci rádi na míru vytipují různé zájmové aktivity a navíc nabídnou rekondiční pobyty. Ty spolek několikrát ročně pořádá na různých místech České republiky. V bezbariérovém prostředí se vždy setká až 80 účastníků s tělesným postižením a za pomoci osobních asistentů si vyzkouší nezávislý způsob života. Součástí jsou i rehabilitační a aktivizační cvičení, zábava a vzdělávací program.

   

Velmi vyhledávanou službou, kterou má APROPO ve svém portfoliu, je individuální přeprava. Tu využívají nejen členové spolku, ale je nabízena také veřejnosti. S pomocí osobního řidiče si klienti zajedou na úřad, do nemocnice, ze stacionářů a ústavů domů a zpět, nebo například na běžný nákup. Ford Transit, který spolek pro tento účel provozuje, je vybaven speciální rampou pro pohodlný nástup invalidních klientů do auta. Ačkoliv automobil i přes své stáří stále dobře slouží, potřebuje pravidelný servis a technickou kontrolu. Protože jsou tyto položky výrazným zásahem do každoročního rozpočtu, rozhodl se Nadační fond RESIDOMO spolku přispět finančním příspěvkem v programu PRO REGION. Spolek tak může ušetřené peníze investovat do jiné činnosti, kterou potěší a podá pomocnou ruku mnoha dalším lidem na vozíčku.