FC Ostrava-Jih je klub s dlouholetou tradicí. Bezmála 55 let do své historie zapisuje řadu úspěchů a může se pochlubit odchovanci se zvučnými jmény. Kvalitní hráče může klub vychovávat díky široké mládežnické základně, na které si vedení nechává záležet. Navíc mladší žáci nyní reprezentují oddílové barvy v nových dresech.

Fotbalový oddíl dříve známý jako FC NH Ostrava má ve své členské základně věkové kategorie od přípravky s nejmenšími dětmi až po muže. Protože kvalitní hráče je třeba vychovat, soustředí se vedení oddílu převážně na mládež a děti školního věku. A to vítají zejména rodiče, kteří v dnešní době čím dál častěji hledají pohybové aktivity pro své ratolesti. Ve Fotbalovém klubu Ostrava-Jih vedou trenéři děti kromě intenzivních tréninků také k vnitřní morálce, píli a cílevědomosti. Tréninky probíhají u všech kategorií až třikrát týdně, v sezóně pak přibývají ještě víkendové zápasy. Díky řadě kvalitních koučů se daří z mladých hráčů vyformovat skutečné profesionály. Důkazem jsou úspěšní odchovanci Marek Jankulowski, Pavel Horváth, Jaroslav Schindler nebo Michal Papadopulos. Ti všichni spojili začátek svých kariér vyšperkovaných úspěchy v domácích i profesionálních týmech právě s tehdejším klubem NH Ostrava.

Mezi jihoostravskými fotbalisty vyniká tým mladších žáků. Ten má za sebou řadu úspěchů a drží si přední příčky v tabulce krajské soutěže. Pan Richard Fatka, hlavní trenér této kategorie, do svých odchovanců vkládá velké naděje. Není divu, že téměř tři desítky mladých hráčů čerpají motivaci z jeho zápalu do fotbalu a v téměř plném počtu třikrát týdně trénují a připravují se na utkání. Díky iniciativě pana Fatky se povedlo tým odměnit sadou nových dresů v klubových barvách. Ty byly nakoupeny z finančního příspěvku Nadačního fondu RESIDOMO v rámci programu PRO REGION. Mladším žákům přinesla premiéra v nových dresech výhru na plné čáře. Věříme, že v tomto trendu budou pokračovat i další sezónní utkání a budou ostravským fotbalovým nadějím nosit štěstí.