Na horké letní dny jsou letos v Mateřské škole Borovského v Karviné připraveni. Ačkoliv sluníčko dovede vykouzlit nejeden dětský úsměv, ještě větší radost všem přinese ochlazení díky novému “mlhovišti”. To bylo na místní zahradu pořízeno za finanční pomoci Nadačního fondu RESIDOMO. Kromě ochrany před úpalem bude pro děti také netradiční zábavnou atrakcí.

S mlhovištěm se setkal jistě téměř každý, kdo v létě navštívil některý z hudebních festivalů nebo jinou veřejnou akci pod širým nebem. Tato netradiční sprcha vytvářející příjemnou mlhu z miniaturních kapiček vody je ideálním pomocníkem v horkých dnech, kdy není možnost se ochladit jiným způsobem. Zejména děti jsou pak ve víru zábavy na slunci ohroženější skupinou. Mlhoviště existují na trhu v mnoha provedeních, například jako průchozí brána nebo fontána. Na zahradě Mateřské školy Borovského v Karviné-Ráji vyrostl díky finanční podpoře Nadačního fondu RESIDOMO svazek barevných kytiček, které se pro děti staly veselou a osvěžující atrakcí.

Mlhoviště není prvním a zřejmě ani posledním netradičním vybavením, které školka pořídila. Učitelé i vedení mateřinky se totiž snaží neustále vytvářet přirozené prostředí vycházející z potřeb dětí a sledují trendy v různých oblastech výchovy a vývoje. Velký důraz místní pedagogové kladou například na pěstování zdravého sebevědomí dětí, učí je být samy sebou, vycházet s ostatními a vedou je k schopnosti porozumět okolnímu světu, který se obzvláště v dnešní době velmi rychle vyvíjí. Všechny děti, od dvouletých po předškoláky, se zde celoročně mohou těšit na přátelské zázemí v klidném prostředí okrajové části Karviné mezi rodinnými domy, nedaleko lesa a řeky Olše. Zahrada nabízí díky různorodému terénu, vzrostlým stromům, průlezkám, pískovišti, novému mlhovišti a dalšímu vybavení možnost pohybu a her v co nejpřirozenějším prostředí. Právě kontakt s přírodou mimo ruch města je velkou devizou Mateřské školky Borovského.